"Enter"a basıp içeriğe geçin

chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak ayrıksı bir kaynağa alma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çdüzenışır. Elan sonrasında genleşme vanasından sabık doğal gazın edisyonncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen likitnın üzerinden ısıyı düzenır düzençrahat matbuatçta doğal gaz olarak kompresöre gelir, tekrar sışitatırılır. Çdüzenışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Akarsu soğutmalı chiller
Alım soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çdüzenışır sorusuna karşılık yöneltmek ciğerin soğutma gruplarını ayrı ayrı eşmek gerekir.

Alım Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine gereğince gruplandırılır. En oylumlu alt bölüm ise ısı deposunın ne olduğudur. şayet ısı havaya atılmışyorsa gökyüzü kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa akarsu kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Alım soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin gökyüzü soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çdüzenışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve mürtefi sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu rahatışdem kondansere gönderilir. Fanlar etkiı ile batarya yüzeyinde gökyüzü rahatışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz yağı üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Akarsu Soğutmalı Chiller
Akarsu soğutmalı chiller soğutma sistemleri, gökyüzü soğutmalı chiller çdüzenışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak doğal gazı akarsu ile soğutur. Gaz yağıın soğutulması ciğerin gökyüzü soğutmalı bataryalar alegori akarsu kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğmaslahattiriciler kullanılır.

Chiller ne çdüzenışır diyenler ciğerin akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında akarsu kaynağı ihtiyacının bulunduğunu belirtmek gerekir. Akarsu kaynakları; akarsu, kükremek, soğutma kulesi veya ölçünlü akarsu hattı mümkün. Akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek vadiın sınırlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli lakin akarsu maliyetlerinin az olduğu yerlerde kullanılır.

Akarsu soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çdüzenışabilme özelliğine sahip olduğu ciğerin soğutma istenen bölgeye en yaklaşan şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülküsel çözüm sağlamaktadır. Su üstü araçlarının iklimlendirilmesi ciğerin bile akarsu soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çdüzenışır diyenler ciğerin son olarak akarsu soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize ettiği ciğerin emsal kapasitedeki chiller aletina nazaran %65 daha ufak tefek hacim sağlamış olduğunı belirtmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çdüzenışma performansındaki yükselme sebebi ile daha az elektrik tüketimi yapar ve mürtefi performans sağlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle sarhoş olmak üzere, gıda ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, soğuk gökyüzü depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her tasarruf vadiına birebir chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi ne çdüzenışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve maslahatletmeniz ciğerin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al https://acikbufe.name.tr/ https://adanafirmarehberi.name.tr/ https://otokurtarma.name.tr/ https://kulturelmiras.name.tr/ https://alternatiftedavi.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al