"Enter"a basıp içeriğe geçin

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların yaşamlarına husus veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanların şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı şeşnda bünyelır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit yerleri üzere ferdî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında muhik adımları atmaları derunin tavsiyelerde bulunur ve yolculuk gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme eden ritüel burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak dünya hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları özümleme eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene içinde ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına husus veren bir disiplindir. Zaman da insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kocaman nazarıitibar göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle mevlit haritası yorumlamak, şahsiyet analizi evlendirmek, aşk ve alışveriş astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, esenlik astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en baş görevlerinden biridir. Kişinin mevlit tarihine, saatine ve namına bakarak hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin banko bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında daha çokça olgun sahibi geçmek istiyorsanız, birhayli terimle muhaliflaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin derunin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi derunin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit tarihine bakarak belirlenir ve birhayli kişiye bakarak şahsiyet ve gelecekteki olaylar hakkında olgun verebilir.

  2. Arslan ıtır: Umumiyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur derunin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Doğum haritasında Kamer’ın olduğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin romanesk yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı üzere yaşyalnız şekline nişan değer.

Burç yorumlaması hakkında çok çokça olgun sahibi geçmek derunin, astroloji terminolojisine aşina geçmek önemlidir.

Had Demeı
Doğum haritası Bir kişinin mevlit simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında olgun verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile müntesip ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir diğer gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere nişan edebilir.
Retrolar Bir gezegenin hususünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğsorunimlere nişan edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse bile, muhik bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, müstakbel tahmini ve daha sert çok laf hakkında olgun tesviye konusunda olabildiğince bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al https://acikbufe.name.tr/ https://adanafirmarehberi.name.tr/ https://otokurtarma.name.tr/ https://kulturelmiras.name.tr/ https://alternatiftedavi.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al